Nasza współpraca ze szkołą we Friesoythe rozpoczęła się pomyślnie. 

20.11.2007 o godz. 13.30 rozpoczął się czat Lehrer-Online. 

 

Wszyscy z entuzjazmem czekali na chwilę, w której poznamy naszych kolegów i koleżanki z Hauptschule. Na początku mały chochlik komputerowy uniemożliwił nam udzielanie odpowiedzi ale nasz administrator Pan Rheinhold Kemmpermann oraz nasz informatyk pan Robert Gławdel szybko poradzili sobie z problemem. A potem to już poszło jak po maśle. Zarówno uczniowie jak i pani Marzena mieli wielką frajdę z czatu. Nawiązaliśmy pierwsze znajomości. Na kolejnym forum internetowym będziemy rozmawiać o naszych zainteresowaniach oraz formach spędzania czasu wolnego przez młodzież polską i niemiecką. A co najważniejsze będziemy w dalszym ciągu doskonalić znajomość języka naszych sąsiadów. 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, jak rozwija się nasza współpraca. Oprócz spotkań na czacie uczniowie również piszą maile do siebie.

Uczniom zarówno z polskiej jak i niemieckiej strony bardzo dziękujemy za udział w pierwszym czacie oraz za zaangażowanie. 

 

Serdecznie pozdrawiamy również całe grono pedagogiczne i dyrekcję Heinrich von Oytha Schule we Friesoythe!!

Unsere Zusammenarbeit hat erfolgreich angefangen

Am 20.11.2007 begann das Chatten unserer Schüler - Lehrer – Online

 

Alle konnten kaum erwarten, wenn polnische Schüler ihre neuen Kameraden aus Friesoythe kennen lernen. Am Anfang des Chattens hatten wir technische Probleme mit dem Netz. Zum Glück kamen Herrn Rheinhold Kemmpermann und Robert Gławdel mit Hilfe und es ging los..

Sowohl die Schüler als auch Frau Marzena hatten viel Spaß damit. Neue Kontakte wurden aufgenommen. Das nächste Mal wird über Hobbys und Freizeit polnischer und deutscher Jugend gesprochen.Und was am wichtigsten ist, können die polnischen Jugendlichen ihre Sprachkenntnisse weiter verbessern.

Wir sind sehr zufrieden mit unserer Zusammenarbeit. Außer Chatten haben die Schüler auch die Möglichkeit E-Mails aneinander zu schreiben. 

Hiermit wollen wir uns sowohl polnischer als auch deutscher Jugend für ihre Teilnahme ganz herzlich bedanken. 

Wir grüßen auch das ganze Kollegium und den Schulleiter der Heinrich von Oytha Schule in Friesoyhte!!

 

Podpisanie partnerstwa 

15 września 2008 nasza szkoła podpisała umowę o partnerstwie ze szkołą we Friesoythe.

Wizyta nauczycieli we Friesoythe.

Nauczyciele naszej szkoły w ramach nawiązanej współpracy zostali zaproszeni na obchody Jubileuszu 700lecia miasta Friesoythe. 12.09.2008 grupa nauczycieli :M. Celejewska, E. Bagińska, K. Bekisz, W. Chmielewski, R. Rożek, R. Gławdel, K. Dębicki razem z wicedyrektorem szkoły  Danutą Dytkowską odwiedziła nasze partnerskie miasto.  Najpierw odwiedzili szkołę, zapoznali się z nauczycielami, przekazali szkole obraz namalowany przez naszych uczniów a następnie zwiedzili miasto. Wizyta trwała 5 dni. Nauczyciele obu szkół wzięli udział  w paradzie  z okazji 700 lecia miasta, spotkali się z burmistrzem Friesoythe Johannem Wimbergiem  w ratuszu gdzie zostały omówione zasady współpracy pomiędzy szkołami. Nauczyciele wzięli także udział w koncertach zorganizowanych z okazji święta miasta, m.in. DJ Ötzi, Revolverheld oraz w uroczystej Mszy Św., podczas której został poświęcony historyczny dzwon z wieży kościoła.

 

    

W czasie wizyty została także podpisana umowa o współpracy i partnerstwie między szkołami, która zakłada między innymi wymianę uczniów.